تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

جزئیات سبدکالای کارمندان و کارگران

  سخنگوی ستاد تنظیم بازار نوروزی خبر داد
  جزئیات سبد کالای کارمندان و کارگران/ توزیع گسترده گوشت، مرغ، برنج و میوه از فردا
    سخنگوی ستاد تنظیم بازار نوروزی گفت: از روز شنبه 19 اسفند از طریق اتحادیه‌ها و تعاونی‌های مصرف، توزیع گسترده گوشت، مرغ، برنج و میوه در 31 استان کشور آغاز می‌شود.
   
  پورکاوه و کارگران/ توزیع گسترده گوشت، مرغ، برنج و میوه از فردا" src="http://media.tasnimnews.com//Uploaded/Image/139112180001925.jpg" />

    به نقل از شاتا، علی پورکاوه افزود: در ایام پایانی سال تقاضا برای کالاهای اساسی معمولاً افزایش می‌یابد به همین علت برای پاسخگویی به این تقاضا در ستاد تنظیم بازار تصمیم گرفته شد، از شنبه 19 اسفند کالاهای اساسی در دسترس مردم قرار گیرد.
  وی تصریح کرد: مقرر شده است اتحادیه‌های سراسری کارکنان دولت، اتحادیه سراسری فرهنگیان و اتحادیه کارگران برای اعضای تحت پوشش 4 کیلو گوشت قرمز منجمد برمبنای هر کیلو 10 هزار و 500 تومان و گوشت مرغ با قیمت 4 هزار و 400 تومان تحویل بگیرند.
  مدیرکل دفتر تأمین و توزیع کالای وزارت صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: همچنین برای هرکدام از این اتحادیه‌ها، برنج هندی با قیمت 3 هزار و 600 تومان در نظر گرفته شده است.
  سخنگوی ستاد تنظیم بازار نوروزی یادآور شد: تصمیم ویژه دیگری هم در ستاد تنظیم بازار گرفته شد که در هفته بعد به‌طور گسترده انواع برنج وارداتی در نمایشگاه‌ها، شبکه‌های صنفی منتخب استانی و سایر شبکه‌هایی که سازمان صنعت، معدن و تجارت تدارک ببیند، عرضه شود.
  وی در توضیح این مطلب افزود: برنج آرژانتینی برمبنای کیلویی 2 هزار تومان به‌اندازه تقاضای کشور در 31 استان کشور توزیع می‌شود، همچنین برنج آپاچی برمبنای هر کیلو 2 هزار و 50 تومان، برنج تایلندی هر کیلو یک هزار و 330 تومان عرضه می‌شود.
  پورکاوه خاطرنشان کرد: البته این قیمت‌ها تحویلی بوده و برای فروش آنها از 4  تا 10 درصد بیشتر بستگی به هزینه‌ها در هر استان به دست مصرف کننده می‌رسد.
  مدیرکل دفتر تأمین و توزیع کالای وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: این قیمت‌ها نسبت به بازار آزاد تفاوت قابل توجهی دارد که سعی شده است در شبکه مصرف تعاونی که قابل کنترل بوده توزیع شود.
  سخنگوی ستاد تنظیم بازار نوروزی گفت: اعداد و ارقام موجودی کالا و روند عرضه کالا به شبکه‌های توزیع در اسفند امسال بیش از مدت مشابه سنوات قبل می‌باشد لذا جای هیچ‌گونه نگرانی از بابت کمبود کالا نیست.
  پورکاوه در ادامه تأکید کرد: خواهشی که از مردم می‌شود این است که با برنامه‌ریزی ازپیش تعیین شده براساس تقاضاهای‌شان کالاهای اساسی را تأمین نمایند تا زمینه سودجویی برای افراد خاص فراهم نشود.
  وی در ادامه افزود: در مورد میوه و مرکبات بیش از 100 هزار تن سیب و پرتقال تدارک دیده شده و تا امروز بیش از 60 درصد این مرکبات به استان‌ها حمل شده و در مرکز استان‌ها و شهرستان‌ها ذخیره سازی می‌شود و برنامه توزیع آن حسب شرایط هر استان می‌باشد.
  پورکاوه همچنین در خصوص چگونگی تشکیل ستاد تنظیم بازار نوروزی گفت: بلافاصله پس از  دستور رییس جمهور برای روان‌سازی امور و استفاده هرچه بیشتر از توان تشکل‌ها، اتحادیه‌ها و انجمن‌ها و دستگاه‌های مرتبط، این ستاد تشکیل شد.
  مدیرکل دفتر تأمین و توزیع کالای وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: این ستاد متشکل از 15 دستگاه اجرایی اعم از متولیان حمل‌ونقل، مجامع و اتحادیه‌ها، انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده و سایر دستگاه‌هایی که در زمینه تأمین، توزیع و حمل کالا و هم عرضه کالا مؤثر هستند تشکیل و روزانه با یکدیگر هماهنگی داشته و جلسات مستمری دارند.
  وی گفت: ستاد تنظیم بازار نوروزی استانی هرروز و مستمر با حضور استاندار تشکیل شده و این ستاد تا پایان فروردین سال 92 فعال است.


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ یکشنبه 20 اسفند 1391 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز دوشنبه 1 آبان 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :161545
 • بازدید امروز :368416
 • بازدید داخلی :44355
 • کاربران حاضر :153
 • رباتهای جستجوگر:296
 • همه حاضرین :449

تگ های برتر