خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

كمبود نقدینگی دو واحد بزرگ صنعتی در قم گریبان‌گیر كارگران می‌شود

  كمبود نقدینگی دو واحد بزرگ صنعتی در قم گریبان‌گیر كارگران می‌شود

  مشکلات نقدینگی در یک سال اخیر باعث شده این كارخانه‌های تولید تجهیزات قالب بندی بتن، جک و داربستهای مدولار و قالب ساز نتوانند به موقع و طبق تعهدات خود سفارشات دریافت شده را اجرایی کنند.

  یك مقام كارگری در استان قم نسبت به از دست رفتن توان مالی دو واحد صنعتی بزرگ در این استان به تبع بروز بحران اقتصادی هشدار داد.

  داوود محبان فرد درباره مشكلات کارخانه‌های «صنعت یدک» و «سازه یار»، گفت: بحرانهای اقتصادی حاصل از افزایش قیمت‌ها در یک سال گذشته باعث شده که این کارخانه‌ها توان مالی خود را از دست داده و درتامین هزینه‌ های تولید دچار کمبود منابع مالی شوند.

  عضو كانون هماهنگی شوراهای اسلامی كار قم در تشریح جزئیات مشکلات این دو واحد تولیدی اظهار كرد: مشکلات نقدینگی در یک سال اخیر باعث شده این كارخانه‌های تولید تجهیزات قالب بندی بتن، جک و داربستهای مدولار و قالب ساز نتوانند به موقع و طبق تعهدات خود سفارشات دریافت شده را اجرایی کنند.
  او افزود: همچنین منابع مالی که قرار بود دولت در قالب سهم تولید در قانون هدفمندی یارانه‌ها در اختیار صنایع تولیدی قرار دهد هنوز محقق نشده است و به این خاطر بسیاری از واحدهای كوچك، متوسط و بزرگ تولیدی از جمله گروه صنعت یدک و ساز یار دچار مشكلات جدی تولید شوند و اشتغال كارگران‌شان با تهدید مواجه شود.

  این مقام كارگری با بیان اینکه کمبود نقدینگی بزرگ‌ترین مشکل این دو واحد تولیدی است، اظهار داشت: بسیاری از سفارش دهندگان که اغلب از ارگانهای بزرگ دولتی هستند در پرداخت بدهی‌های مالی خود به این کارخانه کوتاهی می‌کنند، از این رو میزان نقدینگی کارخانه‌های صنعت یدک و ساز یار به شدت کاهش یافته است.
  محبان فرد که هم اکنون در سمت بازرس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان قم به فعالیت می پردازد ، قطع یارانه‌های بخش تولید و افزایش هزینه‌های جاری حامل‌های انرژی را از عمده‌ترین مشکلات کارخانجات صنعت یدک -سازه یار ، عنوان کرد و گفت: کارفرمای این واحد‌های تولیدی ناخواسته ناچار شده‌اند در طول این مدت به سبب افزایش هزینه‌ها وبدهی‌ها، به مرور با اتمام قرار داد کارگران نتوانند مجددا با آن‌ها تمدید قرار داد کنند.

  محبان فرد با اعلام اینکه افزایش بحرانهای اقتصادی امنیت شغلی کارگران را تهدید می‌کند، گفت: مسئولان نگاه ویژه‌ای به این واحد‌های تولیدی که تمام تلاش خود را برای رضایت کارگران انجام داده‌اند، به كار گیرند.
  او در خاتمه گفت: با فراهم شدن حمایت‌های مالی دولت علاوه بر اینکه زمینه اشتغال تعداد زیادی از جویندگان کار فراهم می‌شود همه نیروهایی که تعدیل شده‌اند مجددا به ادامه کار دعوت می‌شوند.

  پس از گفتگو با این فعال کارگری این سوال به ذهن همگی ما خطور میکندکه :

  میشود به کارگران کمک کرد،عدم تمدید قرارداد چرا؟ارگانهای دولتی بدهی هایشان را به واحدهای صنعتی بپردازند.


  این مطلب تا کنون 17 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : تولیدی ,مالی ,تولید ,نقدینگی ,قالب ,کارگران ,بحرانهای اقتصادی ,توان مالی ,مقام كارگری ,منابع مالی ,هماهنگی شوراهای ,هماهنگی شوراهای اسلامی ,كارخانه‌های تولید تجهیزات ,
  كمبود نقدینگی دو واحد بزرگ صنعتی در قم گریبان‌گیر كارگران می‌شود

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر